logo
Pompy ciepła - Opal Power

Pompy ciepła

Pompa ciepła to komfortowe, energooszczędne i przyjazne środowisku urządzenie, które pobiera energię cieplną z otoczenia i oddaje ją do instalacji c.o. Pompy ciepła do ogrzewania budynku wykorzystują energię odnawialną, znajdującą się w gruncie i w powietrzu. Energia ta jest czysta i dostępna bez żadnych ograniczeń.

Montaż pompy ciepła to obecnie jedna z najtańszych opcji wśród metod ogrzewania domu i wody. Dodatkowo urządzenie to zastępuje wszystkie inne formy ogrzewania od kotłów węglowych, pelletowych, gazowych po elektryczne. Może stanowić jedyne źródło ciepła w budynku, jeżeli została ona precyzyjnie dobrana do ogólnego zapotrzebowania budynku.

Pompa ciepła wystarczy więc do odpowiedniego ogrzewania domu i przygotowania wody użytkowej. Pompy ciepła pozwalają ograniczyć zużycie paliw kopalnych, zredukować emisję zanieczyszczeń do atmosfery i obniżyć koszty ogrzewania budynku. Pompy ciepła to jedno z najtańszych i najbardziej ekologicznych źródeł ciepła.

Zapytaj o pompę ciepła

Pompy ciepła z korzyścią dla rodziny i środowiska

W trosce o zdrowie

Pompy ciepła czerpią energię wprost z odnawialnych źródeł, nie szkodząc przy tym naszemu zdrowiu. Wydobycie paliw kopalnych wiąże się z licznymi zagrożeniami, niszczeniem naturalnych siedlisk, roślinności czy wzrostem zapylenia w obszarach wydobycia. Są to tylko jedne z nielicznych konsekwencji. Dom z pompą ciepła to bezpieczne miejsce bez dymu, sadzy, czyszczenia pieca. To dom czysty, nowoczesny, zapewniający świeże, czyste powietrze i lepsze samopoczucie.

W trosce o środowisko

Pompy ciepła nie powodują emisji zanieczyszczeń do środowiska, ponieważ nie potrzebują do swojego funkcjonowania procesu spalania. Pompy ciepła to ogrzewanie domu i wody użytkowej z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii. Efektywne wykorzystanie energii naturalnej pomaga nam chronić i wspierać środowisko. Połączenie systemu pompy ciepła z fotowoltaiką to najlepszy sposób na ekologiczny i czysty dom. Wymiana systemu grzewczego na pompę ciepła jest niezbędne dla klimatu i czystego powietrza. Dbajmy o naszą zieloną planetę.

W trosce o finanse

Wymiana systemu grzewczego na pompę ciepła jest opłacalne zarówno dla Twojego portfela, jak i dla klimatu. Montaż pompy ciepła pozwala na pobieranie energii z darmowych źródeł odnawialnych, co znacząco umożliwia obniżenie kosztów rachunków za ogrzewanie domu. Wymiana lub zakup pompy ciepła są również objęte dofinansowaniem, dzięki temu możliwe jest dodatkowe obniżenie kosztu inwestycji oraz zamontowanie w domu energooszczędnego rozwiązania grzewczego.

W trosce o przyszłość

Z pewnością w przyszłości odnawialne źródła energii będą podstawowymi systemami grzewczymi w każdym domu. Wymogi energetyczne dla nowych i istniejących budynków stale rosną, aby osiągnąć określone cele klimatyczne. Już teraz według standardów domy powinny charakteryzować się mniejszym zużyciem energii oraz wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Montaż pompy ciepła lub wymiana systemu grzewczego na ten z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii to jednocześnie spełnienie nowych wymagań oraz pełne przygotowanie na przyszłość.

Źródło ciepła i chłodu w Twoim domu

Pompy ciepła sprawdzają się idealnie jako źródła ciepła w zimie, ale również są niezawodne jako urządzenia w instalacji efektywnej wentylacji oraz klimatyzacji. Pompy ciepła posiadają możliwość chłodzenia aktywnego, zapewniają przyjemny mikroklimat w pomieszczeniach latem, dostarczając do budynku orzeźwiający chłód. Gwarantuje to Państwu możliwość relaksu i odpoczynku we własnym domu, w upalne dni.

Pompy ciepła to urządzenia, które mogą być wykorzystane do grzania oraz chłodzenia przy pomocy jednego, wydajnego systemu korzystającego z czystej energii odnawialnej, podbieranej z otocznia. Pompa ciepła dostarcza również tanią, ciepłą wodę użytkową. Może ona ogrzewać wodę przez cały rok, bez konieczności przyłączania dodatkowego kotła grzewczego.

Każda pompa posiada zasobnik, którego pojemność dobiera się określając dobowe zużycie ciepłej wody przez domowników. Dzięki precyzyjnemu dopasowaniu mocy urządzenia i wielkości zasobnika, ciepła woda w kranie dostępna jest 24/h. Pompa ciepła zapewnia wysoki komfort: ogrzewanie pomieszczeń w zimie, chłodzenie domu w lecie oraz ciepłą wodę nawet dla 5 osobowej rodziny.

Pompa ciepła w każdym domu

Pompy ciepła montowane są zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach świetnie spełniając tam swoją funkcję. Posiadając pompę ciepła rośnie wartość Państwa nieruchomości i staje się ona bardziej atrakcyjna. Pompy ciepła mogą stanowić jedyne źródło ciepła lub współpracować z istniejącym urządzeniem grzewczym, dzięki temu będziecie zmniejszać zużycie gazu, pelletu, a przy tym jednocześnie obniżać koszty ogrzewania budynku.

W przypadku, gdy jesteście Państwo na etapie projektowania domu warto zdecydować się na ogrzewanie pomieszczeń pompą ciepła. Pomoże Wam to zaoszczędzić dużą sumę pieniędzy podczas budowy, ponieważ nie będziecie już potrzebować komina na odprowadzenie spalin, kotłowni, przyłącza gazu lub miejsca na magazynowanie paliwa.

Koszt pompy ciepła jest uzależniony w znacznym stopniu od jej rodzaju. Tańszym rozwiązaniem jest pompa powietrzna, ponieważ jej montaż i konstrukcja są mniej skomplikowane niż w przypadku pompy gruntowej. Należy jednak pamiętać, że istnieje część dodatkowych wydatków, od których zależeć będzie ostateczna kwota inwestycji.

Cicha i inteligentna praca

Użytkowanie pompy jest bardzo komfortowe, czyste a przede wszystkim ciche. Niski poziom hałasu oznacza, że jednostka zewnętrzna dla pompy ciepła może zostać zainstalowana wszędzie, również w obszarach ciasno zabudowanych (domy szeregowe i osiedla), gdzie obowiązują surowe przepisy dotyczące hałasu.

Powietrzna pompa ciepła jest praktycznie bezobsługowa, dzięki niej nie musisz rozpalać w piecu, podkładać opału czy czyścić popielnika. Inteligentny system sterowania pompą ciepła pozwala na zdalne śledzenie ogrzewania i temperatury wody użytkowej. Dla uzyskania maksymalnego komfortu użytkowania pompy ciepła zostały stworzone aplikacje, dzięki którym pracę urządzenia monitorować możecie Państwo poza domem.

Bezpieczeństwo i niezawodność

Pompy ciepła były używane po raz pierwszy ponad 100 lat temu. Od tego czasu technologia idzie do przodu, a systemy pomp ciepła ulegają ciągłemu rozwojowi. Obecnie pompy ciepła są jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej godnych zaufania sposobów grzewczych na świecie.

Wszystkie komponenty pompy ciepła znajdują się w układzie zamkniętym, który chroni je przed czynnikami zewnętrznymi. Żywotność pompy ciepła przy prawidłowej eksploatacji szacowana jest na ponad 25 lat pracy.
Pompy ciepła do prawidłowej pracy wymagają okresowej kontroli serwisowej, którą zapewnia firma Opal Power. Serwis pompy ciepła polega na ocenie poprawności działania całego systemu. Dzięki regularnym przeglądom urządzenia pracują długo, bezawaryjnie i efektywnie.

Szybki i niezawodny montaż

Sposób montażu pomp ciepła jest zależny od rodzaju tych urządzeń. Nasza firma Opal Power zajmuje się sprzedażą i montażem pomp ciepła gruntowych i powietrznych. W przypadku montażu gruntowej pompy ciepła niezbędne jest posiadanie określonej powierzchni gruntu, pod którą umieszczony zostanie system rur pobierający ciepło z ziemi. Rury można zainstalować w sposób poziomy lub pionowy. Montaż powietrznej pompy ciepła instalacja jest zbliżona do montażu klimatyzatora, ponieważ niezbędne jest tylko podłączenie do instalacji wewnątrz domu.

Szeroka oferta pomp ciepła polecanych przez naszą firmę Opal Power pozwala dobrać urządzenie do każdego budynku i potrzeb jego mieszkańców. Wśród nich znajdziemy m.in. urządzania grzewcze i chłodzące korzystające z energii odnawialnej zgromadzonej w powietrzu i gruncie, a także urządzenia produkowane głównie z myślą o zapewnieniu ciepłej wody użytkowej.

Jesteś zainteresowany pompą ciepła?

Wypełnij formularz a nasz specjalista oddzwoni w celu przedstawienia oferty