fbpx

O nas

Poznaj najważniejsze informacje o naszej firmie

O nas

OPAL POWER to nowoczesne przedsiębiorstwo specjalizujące się w kompleksowej obsłudze klientów indywidualnych jak i biznesowych w zakresie szeroko pojętej branży OZE (Odnawialne Źródła Energii).  Firma ma swoje korzenie w renomowanym Holdingu Opal Maksimum i skupia się na projektowaniu, sprzedaży, montażu oraz serwisie pomp ciepła, systemów fotowoltaicznych, farm fotowoltaicznych i magazynów energii. Nasza oferta jest dostępna w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Białymstoku i okolicach.

Istotną częścią oferty jest termomodernizacja obiektów w zakresie ocieplenia, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej. Firma zajmuje się również pomocą w pozyskiwaniu dotacji z rządowych programów dofinansowań, Prowadzi inwestycje od pozyskania środków poprzez wykonaniu audytu energetycznego, złożenie wniosku, kompletację, dostawę, montaż, aż po końcowe rozliczenie i zgłoszenie do właściwych instytucji OPAL POWER realizuje swoje przedsięwzięcia na terenie całego kraju.

Jednym z kluczowych celów spółki jest umożliwienie Klientom nie tylko oszczędności finansowych, ale także możliwości uzyskania niezależności energetycznej od dostawców energii. Działalność spółki przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego poprzez wykorzystywanie ekologicznych źródeł energii.

Nasz zespół

Nasz zespół pracowników to specjaliści w swojej dziedzinie, którzy każdego dnia pomagają naszym Klientom w doborze optymalnych rozwiązań z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii (OZE). Efektywne wykorzystanie energii naturalnej wspiera środowisko oraz pozwala zaoszczędzić pieniądze, dlatego oferujemy Państwu niezależność energetyczną, uwzględniając skuteczne wykorzystanie energii odnawialnej przez systemy chłodzenia i grzania. Pewnym jest, że w przyszłości odnawialne źródła energii będą podstawowymi systemami grzewczymi w każdym domu. Dzięki nowoczesnym instalacjom grzewczym z użyciem pomp ciepła, fotowoltaiki Opal Power stworzy dla Państwa ekologiczny i energooszczędny dom.

Grupa Opal

Grupa Opal Maksimum inwestuje w nieruchomości na terenie Aglomeracji Śląskiej. Opal Maksimum zajmuje się rewitalizacją budynków przywracając im dawną świetność. Nadaje obiektom funkcję użytkową wykorzystując nowe rozwiązania architektoniczne i technologiczne. Efektem tego są nowoczesne budynki biurowo – usługowe, magazynowe, mieszkalne oraz hotelowe. Działania Grupy Opal Maksimum przyczyniły się do utworzenia tysięcy nowych miejsc pracy oraz znacząco wpłynęły na rozwój regionu.


Za sprawą wdrażanych projektów inwestycyjnych grupy, w których nowoczesność twórczo nawiązuje do tradycji – Katowice kojarzone niegdyś z przemysłem ciężkim zmieniają swój wizerunek. W Grupie Opal znaczącą gałąź działalności stanowi obszar budownictwa. Grupa posiada ugruntowaną pozycję na terenie Południowej Polski i Podbeskidzia oraz za granicą, gdzie z powodzeniem od 25 lat prowadzi działalność eksportową na terenie Republiki Czeskiej. Wykonane inwestycje dowodzą, że Grupa Opal posiada wszechstronne możliwości wykonawcze, a zdobyte doświadczenia przy realizacji wielu zadań stawiają Grupę Opal jako wiarygodnego partnera biznesowego i generalnego wykonawcę. Grupa Opal świadczy usługi w zakresie kompleksowej realizacji obiektów budownictwa ogólnego, przemysłowego i mieszkaniowego oraz szeroko pojętej infrastruktury technicznej. Kompleksowa realizacja zadań inwestycyjnych w Generalnym Wykonawstwie oraz prowadzenie działalności usługowej w zakresie produkcji i sprzedaży konstrukcji stalowych i zbrojeń to główne atuty działalności. Grupa Opal jest właścicielem kilkudziesięciu nieruchomości na Śląsku oraz wielu gruntów inwestycyjnych. Jest właścicielem obiektów zabytkowych które poddała renowacji czy rewitalizacji. Przykładem może być kompleks Starego Dworca w Katowicach oraz budynek Szkoły Realnej w Sosnowcu. Prowadzi działalność hotelarską w Tychach i Bytomiu gdzie funkcjonują Hotele PRIME oraz posiada hostele w Rudzie Śl. , Bytomiu i Katowicach pod nazwą Twój Hostel. Kolejnym obszarem działalności są usługi zdalnej sprzedaży w kanałach usług telekomunikacyjnych gdzie prowadzi kilka Call Center i Contakt-Center na terenie Katowic, Chrzanowa. W skład Grupy Opal wchodzi wiele spółek związanych z zarządzaniem nieruchomościami, firm inwestycyjnych, firm budowlanych itp.

Oferta

Oferta OPAL POWER skupia się przede wszystkim na pompach ciepła i instalacjach fotowoltaicznych, pochodzących od renomowanych producentów zarówno krajowych i zagranicznych takich jak: GALMET, PANASONIC czy MITSUBISHI.  Dostępne rozwiązania charakteryzują się nie tylko wysoką jakością, ale także długotrwałą niezawodnością, co potwierdza np. atrakcyjny okres gwarancji czy pozytywne opinie Klientów. W  asortymencie znajdują się zarówno pompy powietrzne, jak i gruntowe, co daje szeroki wachlarz możliwości dostosowania ich do indywidualnych potrzeb odbiorców.

OPAL POWER to nie tylko dostawca rozwiązań energetycznych, ale także partner, który dba o kompleksową obsługę. Zespół specjalistów służy pomocą na każdym etapie projektu – od doradztwa i doboru odpowiednich rozwiązań po profesjonalny montaż i regularny serwis urządzeń. Priorytetem jest zapewnienie Klientom pełnej satysfakcji oraz pewności, że ich inwestycja w energię odnawialną przyniesie znaczące korzyści.

Opal Power to firma patrząca w przyszłość, dążąca do zrównoważonego rozwoju i działająca na rzecz ekologii. Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć i gotowi do kontynuowania naszej misji wspierania Klientów w osiągnięciu ich celów związanych z energią odnawialną  i sukcesywnym zmniejszenie śladu węglowego.