fbpx

O nas

Najważniejsze informacje o firmie

O nas

OPAL POWER to nowoczesne przedsiębiorstwo specjalizujące się w kompleksowej obsłudze klientów indywidualnych jak i biznesowych w zakresie szeroko pojętej branży OZE (Odnawialne Źródła Energii).  Firma ma swoje korzenie w renomowanym Holdingu Opal Maksimum i skupia się na projektowaniu, sprzedaży, montażu oraz serwisie pomp ciepła, systemów fotowoltaicznych, farm fotowoltaicznych i magazynów energii. Nasza oferta jest dostępna w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Białymstoku i okolicach.

Istotną częścią oferty jest termomodernizacja obiektów w zakresie ocieplenia, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej. Firma zajmuje się również pomocą w pozyskiwaniu dotacji z rządowych programów dofinansowań, Prowadzi inwestycje od pozyskania środków poprzez wykonaniu audytu energetycznego, złożenie wniosku, kompletację, dostawę, montaż, aż po końcowe rozliczenie i zgłoszenie do właściwych instytucji OPAL POWER realizuje swoje przedsięwzięcia na terenie całego kraju.

Jednym z kluczowych celów spółki jest umożliwienie Klientom nie tylko oszczędności finansowych, ale także możliwości uzyskania niezależności energetycznej od dostawców energii. Działalność spółki przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego poprzez wykorzystywanie ekologicznych źródeł energii.

Nasz zespół

Nasz zespół pracowników to specjaliści w swojej dziedzinie, którzy każdego dnia pomagają naszym Klientom w doborze optymalnych rozwiązań z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii (OZE). Efektywne wykorzystanie energii naturalnej wspiera środowisko oraz pozwala zaoszczędzić pieniądze, dlatego oferujemy Państwu niezależność energetyczną, uwzględniając skuteczne wykorzystanie energii odnawialnej przez systemy chłodzenia i grzania. Pewnym jest, że w przyszłości odnawialne źródła energii będą podstawowymi systemami grzewczymi w każdym domu. Dzięki nowoczesnym instalacjom grzewczym z użyciem pomp ciepła, fotowoltaiki Opal Power stworzy dla Państwa ekologiczny i energooszczędny dom.

Grupa Opal

Grupa Opal Maksimum, z ponad 25-letnim doświadczeniem w inwestycjach na terenie aglomeracji śląskiej, skupia się głównie na rynku nieruchomości komercyjnych. Specjalizuje się w rewitalizacji obszarów poprzemysłowych, przywracając życie terenom zdegradowanym społecznie, ekonomicznie i środowiskowo. Działania Grupy przyczyniają się od dziesięcioleci do tworzenia nowych miejsc pracy i znaczącego rozwoju regionu.

Projekty Grupy Opal, łączące nowoczesność z tradycją, zmieniają wizerunek Katowic, dawniej kojarzonych z przemysłem ciężkim. Grupa prowadzi poważne inwestycję także  w branży budowlanej, posiadając ugruntowaną pozycję w Polsce Południowej, Podbeskidziu i za granicą, zwłaszcza w Republice Czeskiej.

W skład grupy wchodzi min. Bielskie Przedsiębiorstwo  Budownictwa Przemysłowego SA, które od ponad 70 lat zbudowało i przekazało do użytkowania setki obiektów przemysłowych, specjalnych i ogólnego przeznaczenia, min.  Browar w Żywcu, wyciągi turystyczne na Szyndzielnię, Skrzyczne i Czantorię, Fabrykę Samochodów Małolitrażowych w Bielsku Białej, Bielskie Zakłady Tłuszczowe (obecny Bielmar), Zakłady Rowerowe w Czechowicach-Dziedzicach, a także budynki mieszkalne i wiele innych. Zrealizowane  inwestycje świadczą o wszechstronnych możliwościach Grupy, która jest wiarygodnym partnerem biznesowym i generalnym wykonawcą. Opal posiada aktywa  na rynku nieruchomości, gruntów inwestycyjnych, obiektów zabytkowych poddanych renowacji  (np. kompleks Starego Dworca w Katowicach czy budynek Szkoły Realnej w Sosnowcu), a także prowadzi działalność hotelarską czy usługi zdalnej sprzedaży. Jej projekty charakteryzują się odpowiedzialnością za jakość przestrzeni i zrównoważony rozwój.

Zrealizowane  inwestycje świadczą o wszechstronnych możliwościach Grupy, która jest wiarygodnym partnerem biznesowym i generalnym wykonawcą. Opal posiada aktywa  na rynku nieruchomości, gruntów inwestycyjnych, obiektów zabytkowych poddanych renowacji  (np. kompleks Starego Dworca w Katowicach czy budynek Szkoły Realnej w Sosnowcu), a także prowadzi działalność hotelarską czy usługi zdalnej sprzedaży. Jej projekty charakteryzują się odpowiedzialnością za jakość przestrzeni i zrównoważony rozwój.

Oferta

Oferta OPAL POWER skupia się przede wszystkim na pompach ciepła i instalacjach fotowoltaicznych, pochodzących od renomowanych producentów zarówno krajowych i zagranicznych takich jak: GALMET, PANASONIC czy MITSUBISHI.  Dostępne rozwiązania charakteryzują się nie tylko wysoką jakością, ale także długotrwałą niezawodnością, co potwierdza np. atrakcyjny okres gwarancji czy pozytywne opinie Klientów. W  asortymencie znajdują się zarówno pompy powietrzne, jak i gruntowe, co daje szeroki wachlarz możliwości dostosowania ich do indywidualnych potrzeb odbiorców.

OPAL POWER to nie tylko dostawca rozwiązań energetycznych, ale także partner, który dba o kompleksową obsługę. Zespół specjalistów służy pomocą na każdym etapie projektu – od doradztwa i doboru odpowiednich rozwiązań po profesjonalny montaż i regularny serwis urządzeń. Priorytetem jest zapewnienie Klientom pełnej satysfakcji oraz pewności, że ich inwestycja w energię odnawialną przyniesie znaczące korzyści.

Opal Power to firma patrząca w przyszłość, dążąca do zrównoważonego rozwoju i działająca na rzecz ekologii. Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć i gotowi do kontynuowania naszej misji wspierania Klientów w osiągnięciu ich celów związanych z energią odnawialną  i sukcesywnym zmniejszenie śladu węglowego.